Nawigacja
PORTAL

RSS
  RSS

URZĘDY

SŁ.PUBLICZNE

SZKOŁY

PRZEDSZKOLA

KOŚCIOŁY

SPORT

KULTURA

PLAN MIASTA

ORGANIZACJE

OGŁOSZENIA

WYŚLIJ
  e-mail

Licznik Strony

Styczniowy bocian jak wróżba
Kiedy dnia 22 stycznia 2014 roku zatrzymałem się przed jednym z domów, który jest na trasie wylotowej do Włocławka zauważyłem stojącego bociana. Co prawda sztucznego, ale pomyślałem sobie, że to może będzie jakiś znak na ten rok?
I nie pomyliłem się. Bocian mimo styczniowego śniegu zapowiedział nam tegorocznej zimy wiosnę i oszczędził mrozu. Jak się zatem okazało i sztuczne stworki mogą ...
Popularny zakręt śmieciowy straszy od czasu do czasu
Popularny w całej gminie zakręt na Długim, który zawsze był składowiskiem śmieci od czasu do czasu jednak straszy odpadkami. Trudno zrozumieć dlaczego, bo przecież od ubiegłego roku nikt nie musi podrzucać śmieci gdziekolwiek, skoro może to już robić legalnie w nieograniczonej ilości w workach pozostawiając je przed domem.
Jednak jak się okazuje, albo to przyjezdni, albo siła przyzwyczajenie każe od czasu do czasu rzucić śmieciem czy flaszeczką tam ...
Brama nad jezioro zamknięta na kłódkę!
Pyta nas internauta podpisujący się nickiem longer dlaczego brama postawiona przy wejściu na plażę nad jezioro Długie jest zamknie na kłódkę?
„Kiedyś nie była, bo jakoś chyba nie było takiej potrzeby i chyba nadal nie ma? Dlaczego zatem już latem pojawiła się tam kłódka? Czyj to głupkowaty pomysł „ - zapytuje nas internauta, a za naszym pośrednictwem prosi, że może ktoś z radnych czytających portal zapyta o przyczynę zamknięcia wejścia na plażę przez bramę, co i tak jest zbędne, bo wystarczy ją tylko ominąć i jest się tam gdzie chce.” Brama stoi tam sobie zamknięta bez sensu, więc albo ją ...
Unijne dotacje dla przedsiębiorców z obszarów wiejskich
Ponieważ na konsultacjach w Izbicy Kujawskiej nie było zbyt wielu osób, chcemy dotrzeć z informacją o obecnym naborze wniosków w konkursie dla mikroprzedsiębiorców z obszarów wiejskich. Zapraszamy do tej lektury.
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku informuje o trwającym naborze wniosków o przyznanie pomocy w ramach Działania 312 Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Nabór w dniach od 15 do 26 kwietnia ...
Zarzuty radnej pod adresem Przewodniczącego-film
Najkrócej rzecz ujmując chodziło o sprawę w sądzie, w której zdaniem radnej Zofii Wardy Przewodniczący Rady zamiast stać na straży interesu gminy, na co składał przysięgę zostając radnym, sprzeniewierzył się tej przysiędze będąc w sądzie stroną, która nie stanęła na wysokości zadania. Zdaniem radnej powinien jako przewodniczący reprezentować interes gminy wobec nieobecności burmistrzów, a nie firmy w której ma swoje obowiązki, ale dotyczące tylko pewnej ...
Radna w odpowiedzi wiceburmistrzowi w sprawie osiedla Morele-film
Odpowiedzi na interpelację radnej Zofii Wardy, udzielił zastępca burmistrza Henryk Krzyżanowicz, ale po niej radna w tej sprawie zabrała glos raz jeszcze, który przytaczamy poniżej. Zapraszamy do zapoznania się w tą treścią.
Interpelacje radnej Zofii Wardy w sprawie osiedla Morele-film
Poniżej interpelacja radnej Zofii Wardy dotycząca osiedla Morele. Zapraszamy do obejrzenia tego materiału filmowego z obrad ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Izbica Kujawska.
Tryb uiszczania opłat opłaty za gospodarowanie odpadami -film
Projekt uchwały zmieniający uchwałę w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Projekt przedstawia sekretarz Urzędu Gminy i Miasta Izbica Kujawska Mirosław Matusiak.
Wejdź dalej i obejrzyj relację na video.
Wyodrębnienie funduszu sołeckiego w 2015 roku-film
Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego w 2015 roku. Przedstawia sekretarz Urzędu Gminy i Miasta Izbica Kujawska Mirosław Matusiak.
Projekt uchwały w sprawie dotacji na prace konserwatorskie ... -film
Projekt uchwały w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu uchwały w sprawie zasad i trybu udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.
Przedstawia sekretarz Urzędu Gminy i Miasta Mirosław Matusiak.
Sprawozdanie wiceburmistrza z działalności międzysesyjnej-film
Siódmym punktem porządku obrad XXXIV obrad sesji Rady Gminy w Izbicy Kujawskiej, która odbyła się dnia 17 lutego 2014 roku było sprawozdanie wiceburmistrza Gminy i Miasta z działalności między sesjami rady.
Informowaliśmy Was o tym, że przedstawimy relację z niektórych punktów tych obrad i dzisiaj rozpoczynamy ją tym właśnie tematem.
Zapraszamy do zapoznania się z wystąpieniem zastępcy Burmistrza Henryka Krzyżanowicza ...
Sesja na video
Dzisiaj powracamy do obiecanego materiału z ostatniej sesji Rady Gminy i Miasta w Izbicy Kujawskiej. Najpierw przedstawimy materiał video z jej obrad w siedmiu odcinkach, a następnie napiszemy jeszcze kilka słów na ten temat, jeżeli same filmy by nie wystarczyły do zrozumienia tego co miało miejsce na obradach. Ponadto przedstawimy jeszcze i formacje z innych ciekawych wydarzeń podczas obrad. Zapraszamy zatem najpierw do obejrzenia materiału z wybranych pozycji porządku obrad ...
Nadchodzą ciężkie czasy dla polskiego rolnictwa
Rynek mięsa, zbóż i problemy z ziemią to czynniki, które mogą zaważyć na kondycji rolnictwa i nastrojach na wsi w najbliższym czasie. Od dawna nie było tylu poważnych sygnałów, które wskazują na to, że nadchodzą ciężkie czasy dla polskiego rolnictwa.
Problemy na rynku wieprzowiny są coraz większe. Spowodowane jest to rosyjskim embargiem i stwierdzeniem przypadków afrykańskiego pomoru świń w Polsce (ASF). Najgorsze jest to, że nie ma jakichkolwiek zwiastunów, że sytuacja może ulec zmianie. Mamy brak konkretnych działań Rządu i niepokojące sygnały ...
Dwie osoby poszkodowane i cztery osoby zatrzymane
Nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić kilku mężczyznom, którzy „wpadli z sąsiedzką wizytą”, zakończoną niezłą jatką. Dwie osoby poszkodowane i cztery osoby zatrzymane w policyjnym areszcie to efekt tej wizyty.
Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności, sprawdzają co tak naprawdę wydarzyło się w domu w jednej z miejscowości gmina Izbica Kujawska. 2 marca 2014 po południu policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu dwóch mężczyzn. Z ustaleń mundurowych wynikało, że do mieszkania 56-letniego mężczyzny i jego 21-letniego syna przyszło ...
Kujawianka towarzysko
Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w ostatnich tygodniach rozegrali dwa spotkania towarzyskie przed zbliżającą się już małymi krokami rewanżową rundą rozgrywek. W pierwszym meczu podopieczni Arkadiusza Dubczaka wysoko przegrali z Górnikiem Konin 1:6 (0:3), a w minioną sobotę pokonali V-ligowy Łokietek Brześć Kujawski 4:0 (3:0).
Z drużyną Kujawianki obecnie nie trenują Marcin Karasiński (wrócił do Górnika Łęczyca), Przemysław Goc (trenuje z Pomorzaninem Toruń), Łukasz Laskowski (wyjechał za granicę) i Miłosz Gańczak ...
Strona 36 z 76 << < 33 34 35 36 37 38 39 > >>
Forum

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Reklama

Miejsce na Twoją reklamę :)

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 72
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ~WilliamSa
Ostatnie Artykuły
Brak zawartości dla tego panelu
Kursy Walut
Kursy walut w MyBank.pl
Notowanie z 2015-03-03
Kursy walut strzałka 0.37%
3,7190
Kursy walut strzałka 0.00%
4,1557
Kursy walut strzałka 0.04%
3,8728
Kursy walut strzałka 0.06%
5,7170
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu